Tesla Bitcoin’e 1.5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı!

Tesla Bitcoin’e 1.5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı!

Kripto Para Haberleri
Şubat 8, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
501
Elon Musk'ın kurucusu olduğu Tesla şirketi, 1.5 Milyar Dolar değerinde Bitcoin satın aldı.
tesla

Ünlü girişimci Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla şirketi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını bildirdi. Karar, Denetim Komitesi tarafından onaylandı. Tesla’nın hisse senetleri artışa geçti, Bitcoin 43 bin doları aştı.

Tesla tarafından yapılan duyruda, yeni politika kapsamında şirketin “zaman zaman veya uzun vadeli dijital varlıklar edinebileceğini ve tutabileceğini” söylenildi. Bunlara ek olarak da Tesla, Bitcoin’i yakın gelecekte, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı olarak bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi beklediğini söyledi.

Yapılan açıklamada dijital varlıkların risklerinin ve fiyat değişkenliklerinin farkında olunduğu belirtildi fakat Bitcoin’in likitidesinin yüksek olduğu görüşünde olunduğu söylendi.

Tesla, Bitcoin’i elinde bulunduran tek şirket değil, birçok Fintech şirketi de şu anda Bitcoin’i elinde tutuyor, ancak Tesla, Bitcoin’i elinde tutan en yüksek profilli halka açık şirket olabilir. Son zamanlarda, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve şu anda 43.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Twitter üzerinden DogeCoin hakkında tweetler atıyordu. Geçtiğimiz dönemde de Twitter biyografisine Bitcoin etiketi koymuştu.

Add a comment