The Weeknd, İlk NFT Müzayedesinde 2,9 Milyon Dolar Kazandı

The Weeknd, İlk NFT Müzayedesinde 2,9 Milyon Dolar Kazandı

Kripto Para Haberleri
Nisan 6, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
837
The Weeknd olarak da bilinen RB sanatçısı Abel Tesfaye, ilk değiştirilemez jetonundan (NFT) 2,9 milyon doların üzerinde para topladı.
The-Weeknd
  • The Weeknd, ilk değiştirilemez jeton müzayedesinden 2,9 milyon dolar kazandı.
  • Koleksiyonda daha önce duyulmamış bir The Weeknd şarkısı yer alıyor.

The Weeknd olarak da bilinen RB sanatçısı Abel Tesfaye, ilk değiştirilemez jetonundan (NFT) 2,9 milyon doların üzerinde para topladı.

Parçaları, çok tanınmış bazı sanatçıların tokenize çalışmalarını satan bir NFT pazar yeri olan Gemini’ye ait Nifty Gateway aracılığıyla sattı.

Ayrıca koleksiyon, görsel sanatçı Strange Loop Studios ile birlikte bir araya getirilecek ve aynı zamanda The Weeknd, yaratıcı yönünü geliştirmeye çalışacak. Ayrıca koleksiyonda daha önce duyulmamış bir The Weeknd şarkısı da yer alıyor.

Dahası, düşüş üç açık baskı, iki sessiz müzayede iki çekiliş içeriyor. Aslında, en ucuz parçalar 100 dolardan fiyatlandırılırken, diğerleri en yüksek teklif verenlere satıldı. The Weeknd’in yayınlanmamış parçasının bölümlerini vurgulayan açık sürümler, 15 dakikalık bir satış aralığında 1,4 milyon dolar topladı.

Ayrıca, ihale 24 saat çalıştı ve Pazar akşamı 490.000 dolardan kapandı. Aynı zamanda, müzayede showtopper tüm şarkının eşlik ettiği animasyonlu bir videonun benzersiz bir simgesiydi. Açık artırma, açık sürümleri ekleyerek toplam 2.29 milyon dolar kazandı.

Düşüşü duyurduğunda The Weeknd şunları söyledi:

“Her zaman hayranlarım için yenilik yapmanın ve bu arkaik müzik dünyasını değiştirmenin yollarını arıyordum ve NFT’lerin içerik oluşturucuların her zamankinden daha fazla görülmesini ve duyulmasını sağladığını görmek son derece heyecan verici. Bu harekete katkıda bulunmayı planlıyorum ve çok yakında bunu müzik endüstrisinin mekaniğine ekleyeceğini görebiliyorum. “

Dahası, The Weeknd, yakın zamanda NFT alanının artan ivmesini kabul eden, büyüyen bir sanatçı listesine girdi.

Kaynak: https://coinquora.com/the-weeknd-makes-2-9-million-on-his-first-nft-auction/

Add a comment