Tinkoff, Sesli Asistanı Müşteri Olmayanlara Da Sunuyor

Tinkoff, Sesli Asistanı Müşteri Olmayanlara Da Sunuyor

Fintech Haberleri
Haziran 5, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
975
Tinkoff, sesli asistanı Oleg'i müşteri olmayanların kullanımına sunuyor ve tüm Rusların botun finansal olmayan hizmet özelliklerine erişmesine izin veriyor.
1_9IcqVZ48A0tQba1-F_yIpg

Tinkoff, sesli asistanı Oleg’i müşteri olmayanların kullanımına sunuyor ve tüm Rusların botun finansal olmayan hizmet özelliklerine erişmesine izin veriyor.

Oleg’in beta sürümü Tinkoff süper uygulamasında veya Telegram ve VKontakte gibi mesajlaşma servisleri aracılığıyla etkinleştirilebilir.

Oleg, aramaları yanıtlayabilir, kaydedebilir ve yazıya dökebilir, ayrıca arayanlarla sohbet edebilir ve gerekli konuşma komutlarını etkinleştirerek konuşmalarını tanıyabilir. Asistan ayrıca dolandırıcılardan ve spam göndericilerden gelen aramaları tanır ve bunlara karşı koruma sağlar.

Tinkoff yönetim kurulu başkanı Stanislav Bliznyuk şunları söylüyor: “Bugün Rusya’daki insanların cep telefonlarından arama yaparken ve alırken iki büyük sorunu var: spam gönderenler ve onları aldatmaya çalışan dolandırıcılar.

“İşte bu yüzden Oleg’i mobil aboneler ve istenmeyen aramalar arasında bir “duvar” haline getirmek ve tüm mobil operatörlerin abonelerine açmak için eğitmeye karar verdik.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/38185/tinkoff-rolls-out-voice-assistant-to-non-customers

Add a comment