Tornado Cash Bağlantılı Cüzdanlar Engelleniyor

Tornado Cash Bağlantılı Cüzdanlar Engelleniyor

Kripto Para Haberleri
Ağustos 12, 2022 tarafından Ali Bertay SOLAK
162
Tornado Cash ile etkileşime giren cüzdanlar, platformlardan engellenmeye başlanıyor.
aa

ABD Hazine Bakanlığı tarafından, kara para aklandığı gerekçesiyle yaptırım yapılan Tornado Cash, piyasadaki kullanıcı portföyünü yavaşça kaybedecek gibi gözüküyor. Sözleşme düzeyinde yapılan yaptırımın ardından birçok platform, Tornado Cash bağlantılı cüzdanları engellemeye başladı.

Tornado Cash bağlantılı cüzdanların engellenmeye başladığı ilk yer, merkeziyetsiz bir kripto para borsası olan DYDX oldu. DYDX geliştiricileri ve yöneticileri tarafından doğrulanan bu uygulamada kullanıcıların ve platformun güvenliği ön planda tutuluyor.

DYDX’in ardından bir DeFi platformu olan Oasis de şüpheli cüzdanları engellemeye başladı. Oasis topluluğu da bu uygulamaya destek veriyor fakat henüz yapılan eylemlerden memnun değiller. Oasis topluluğundan bazı kişiler, Tornado Cash ile bağlantılı olan bazı cüzdanların hala Oasis’e erişebildiğini belirtiyor.

Gün geçtikçe kendisiyle etkileşime geçen cüzdanların başka platformlardan engellenmesiyle ilgili Tornado Cash’ten henüz bir açıklama gelmedi. Tornado Cash, token transferi işlemlerini gizleyerek takibi zorlaştıran bir yapı.

Add a comment