Twitter Tip Jar Kullanıcıları, PayPal’ın Gizlilik Endişelerinden Bahsediyor

Twitter Tip Jar Kullanıcıları, PayPal’ın Gizlilik Endişelerinden Bahsediyor

Fintech Haberleri
Mayıs 7, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
726
Twitter'ın yeni para transferi özelliği Tip Jar'ı duyurmasından saatler sonra, ilk test uzmanları PayPal makbuzlarına dahil edilen adreslerle ilgili endişelerini dile getirmek için sosyal medya platformuna gitti.
TipJar

Twitter’ın yeni para transferi özelliği Tip Jar’ı duyurmasından saatler sonra, ilk test uzmanları PayPal makbuzlarına dahil edilen adreslerle ilgili endişelerini dile getirmek için sosyal medya platformuna gitti.

Tip Jar, Twitter kullanıcılarına güvenli bir para kabul etme yöntemi ve ödeme talep ederken PayPal bağlantılı bir e-posta adresi, bir Cashapp $ Cashtag veya bir Venmo tanıtıcısı paylaşmaya bir alternatif sağlamak için tanıtıldı.

Bir Twitter blogu, Tip Jar’ın yalnızca mobil platformu İngilizce kullanan kişiler için mevcut olduğunu ve erişimi olanlar için profil sayfalarındaki Takip Et düğmesinin yanında, seçildikten sonra ödeme hizmetleri ve platformlarının bir listesini gösteren bir simge görüneceğini belirtir.

Bugün Tip Jar, Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo’yu etkinleştirdi ve blog Twitter’ın kesinti yapmadığını iddia ediyor.

Bununla birlikte, PayPal’ın alıcılar ve satıcılar arasındaki standart dolandırıcılık önleme protokolünün doğası gereği, ister onaylanmış olsun ister onaylanmamış olsun, ödemenin makbuzuna her zaman bir gönderim adresi dahil edilir.

Bu, Twitter’da PayPal bahşiş işlevini kullanan kişilerin alıcılarının adresini görebilmeleri anlamına geliyor ve bu da gizlilik endişelerini artırıyor. Çoğu sadece diğer Tip Jar kullanıcılarını uyarırken, diğerleri aslında veriler için ödeme yapabileceğinizi tweetledi.

PayPal web sitesinde şöyle açıklıyor:

“Onaylanmamış adreslerin büyük çoğunluğu sahtekarlık olmasa da, PayPal ek bir sahtekarlık koruma katmanı olarak onaylanmış adresler sunuyor. Onaylanmış adresler, çalınan kredi kartlarına ve kimlik hırsızlığına karşı korunmaya yardımcı olur ve ters ibraz alma şansınızı azaltır. Ancak, dolandırıcılıkla ilgili olmayan nedenlerle yine de ters ibraz alabileceğinizi unutmamak önemlidir. “

Kaynak: https://www.finextra.com/newsarticle/38008/twitter-tip-jar-users-cite-paypal-privacy-concerns-hours-after-rollout

Add a comment