Uniswap Topluluğundan Vakıf Önerisi

Uniswap Topluluğundan Vakıf Önerisi

Kripto Para Haberleri
Ağustos 5, 2022 tarafından Ali Bertay SOLAK
60
Topluluk içerisinden iki isim, etki alanını genişletmek amacıyla Uniswap Vakfı kurmayı önerdi.
aa

Merkeziyetsiz bir kripto para borsası olan Uniswap’in topluluğu; söz konusu yapının gelişmesi ve daha büyük etki alanı kazanması için Uniswap Vakfı’nın kurulmasını önerdi. Uniswap topluluğuna yapılan teklife göre Uniswap Vakfı Şirketi; Devin Walsh ve Ken Ng tarafından kurulacak ve merkezi Delaware’de olacak.

Coinmarketcap’ten alınan verilere göre, en büyük ikinci merkeziyetsiz kripto para borsası olan Uniswap, The Block’un verilerine göre tüm merkeziyetsiz kripto para borsalarının hacminin üçte ikisini meydana getiriyor. Ayrıca rezervlerinde 3,9 milyon dolarlık varlık barındırıyor.

İlk etapta kurulması planlanan Uniswap Vakfı’nın bütçesi  74 milyon dolar olacak ve bunun 60 milyon doları geliştiricilere destek amacı ile kullanılacak, geri kalan 14 milyon dolar ise giderlere ayrılacak.

Yapılan teklifte 74 milyon dolar sermayenin yanı sıra  2,5 milyon UNI token isteği de bulunuyor. Bu, Uniswap için bir yönetim oylaması yapmak adına gerekli minimum miktar demek. Bu miktarın karşılanması halinde Uniswap Vakfı, token ve topluluk yönetişiminde söz sahibi olacak.

Add a comment