Wonder Woman NFT’leri 1.86 Milyon Dolara Satıldı

Wonder Woman NFT’leri 1.86 Milyon Dolara Satıldı

Kripto Para Haberleri
Mart 10, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
697
Açık arttırma yöntemiyla yapılan bir etkinlikte Wonder Woman NFT'leri satışa sunuldu.
wonderwoman

Dijital sanat olarak da bilinen NFT (Değiştirilemez Token) sektörü gün geçtikçe büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Sektörün genişlemesi ve getirdiği kazanç miktarı birçok sanatçının ilgisini çekmiş durumda. Özellikle koleksiyon niteliğinde ürünler ortaya çıkaran sanatçılar, söz konusu sektörde büyük kazançlar elde edebiliyorlar. Wonder Woman’ın çizerliğini yapan José Delbo, Wonder Woman NFT’si yaparak bu sektöre girenlerden biri.

José Delbo’nun yapmış olduğu Wonder Woman NFT’leri, geçtiğimiz günlerde rekor bir toplu satışa imza attı. Batman, Transformers ve Yellow Submarine gibi çizgi romanlarda da çizerlik görevi üstlenmiş olan deneyimli sanatçı, NFT’lerin oluşturmak için İtalya merkezli Hackatao ile birlikte çalıştı.

Açık arttırma yöntemiyle NFT’lerini satışa sunan deneyimli sanatçının en yüksek ücret ile satılan eseri “Heroines – Weight of the World” adlı NFT’si oldu. Söz konusu NFT, 88.888 Ethereum karşılığında satıldı.

Satışlardan elde edilen tüm gelirler, yazılım dünyasındaki cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırmak için çalışan bir kuruluş olan Girls Who Code adlı oluşuma bağışlandı.

Add a comment