YAS, Hong Kong’un İlk Yolcu Mikro Sigortası Teklifini Başlattı

YAS, Hong Kong’un İlk Yolcu Mikro Sigortası Teklifini Başlattı

Fintech Haberleri
Mart 12, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
589
YAS Digital Limited (YAS), Assicurazioni Generali Spa Hong Kong Şubesi ile ortaklaşa Hong Kong'un ilk yolcu mikro sigortası "YAS ile RYDE" yi duyurdu. Bu basit, isteğe bağlı yolcu mikro sigortası çözümü ile, günlük yolculuklar her yerde ve her zaman sigortalanacak ve korunacak.
images-31-1000x1000-1

YAS Digital Limited (YAS), Assicurazioni Generali Spa Hong Kong Şubesi ile ortaklaşa Hong Kong’un ilk yolcu mikro sigortası “YAS ile RYDE” yi duyurdu. Bu basit, isteğe bağlı yolcu mikro sigortası çözümü ile, günlük yolculuklar her yerde ve her zaman sigortalanacak ve korunacak.

Hong Kong’un nüfus yoğunluğu ve trafik sıkışıklıkları, trafik kazalarına sebep oluyor. Ulaştırma Departmanının istatistiklerine göre, Hong Kong’da günde ortalama 44 trafik kazası yaşanıyor ve ölüm sayısı 107’yi buluyor. Yol güvenliği kaygılarının yanı sıra, MTR ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarında işe gidip gelirken kişisel eşya kaybı sıklığı, günlük bildirilen yüzlerce kayıp eşya ile oldukça yüksektir.

“YAS ile RYDE” ın piyasaya sürülmesi, bu soruna bir çözüm sağlıyor. Yolcular için isteğe bağlı mikro sigorta, müşterilerin günlük yolculuklarının her yolculuğunu, kaza sonucu ölüm ve sakatlık, kaza sonucu tıbbi harcamalar ve kişisel eşyalarını kapsayacak şekilde koruyabilir.

“YAS ile RYDE” pilot çalışması ön kayıt için açılmıştır. Mart 2021’in sonuna kadar, bu web sitesine kaydolan müşteriler, “YAS ile RYDE” bekleme listesine bir ön kullanıcı olarak katılacaklar. “YAS ile RYDE”, YAS’ın geliştirilmekte olan yeni mobil uygulaması “YAS Connect” üzerinde piyasaya sürülecek. Başlatma öncesi kullanıcıları, “YAS Connect” uygulamasında 40 HK $ değerinde 10 yolculuk için bir dizi ücretsiz bilet alacaklar.

İleri teknolojiden yararlanarak, “YAS ile RYDE” sigorta ortamını yeniden şekillendirerek müşterilerin istedikleri zaman her yerde talep üzerine korumayı etkinleştirmelerini sağlayabilir. Bu yolcu mikro sigortasının kapsamı, otobüsler, minibüsler, tramvaylar, teleferikler, MTR ve çapraz liman feribotlarından oluşan toplu taşıma dahil olmak üzere son derece geniştir. Ayrıca özel arabaları, taksileri, Überleri ve servis araçlarını da kapsar. Her Bilet 1,5 saat (90 dakika) sürer ve seyahatiniz dahilinde birden fazla yolculuğu kapsar ve Hong Kong’da müşterilerin günlük işe gidip gelmeleri sırasında öngörülemeyen durumlara karşı 200.000 HK $ ‘a kadar bir teminat tutarına sahiptir.

YAS Connect uygulamasının resmi lansmanı henüz açıklanmadı.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/yas-launches-hong-kongs-first-passenger-microinsurance-offering/

Add a comment