Yerli Borsadan Bakanlığa Destek

Yerli Borsadan Bakanlığa Destek

Kripto Para Haberleri
Mart 3, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
729
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan Kripto Para’larla ilgili açıklamanın ardından, Türkiye’nin lider kripto para borsası BTC Türk düzenlemeye destek verdiğini duyurdu.
btcturk

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan kripto paralarla ilgili açıklamanın ardından, Türkiye’nin lider kripto para borsası BTC Türk düzenlemeye destek verdiğini duyurdu.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Mart’ın 1’indeki açıklamayla ilgili görüşlerini bildirdi.

Bakanlık Önceden “Endişeli” Açıklama Yapmıştı

Cointelegraph tarafından haberi yapıldığı üzere T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, “Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz” ifadesini kullanmıştı. Açıklamada; BDDK, SPK, Merkezi Bankası ve bunun gibi ilgili kurumlarla iş birliğinde oldukları belirtilmişti. Özgür Güneri, açıklamayı olumlu bulduklarını belirtti ve şunları vurguladı:


“[…] Türkiye ekonomisinin dijitalleşmesine ve İstanbul Finans Merkezi’nin stratejisine katma değer sağlayacak kripto para sektöründe yapılacak düzenlemeler, Türkiye’nin bu sektörde önemli oyunculardan biri olmasını sağlayacaktır. Bu doğrultuda yapılan çalışmaları takdirle karşılıyor ve destekliyoruz.”

Add a comment