‘Zengin Baba Zavallı Baba’ Yazarı Neden Bitcoin Aldı?

‘Zengin Baba Zavallı Baba’ Yazarı Neden Bitcoin Aldı?

Kripto Para Haberleri
Mart 24, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
734
'Rich Dad Poor Dad'ın yazarı Robert Toru Kiyosaki, altın ve gümüş ile birlikte daha fazla Bitcoin (BTC) almasının arkasındaki nedeni açıkladı.
1_KR-A6jlHp4pYjMXA4dY4YQ
  • Kiyosaki, daha fazla Bitcoin (BTC) satın almasının nedenini açıklıyor.
  • Kararının arkasındaki asıl sebep, çökmekte olan ekonomidir.
  • Jeff Wang, salgının fazla para yarattığından bahsetti.

‘Rich Dad Poor Dad’ın yazarı Robert Toru Kiyosaki, altın ve gümüş ile birlikte daha fazla Bitcoin (BTC) almasının arkasındaki nedeni açıkladı. Rich Dad Radio programı podcast bölümündeki Kiyosaki’ye göre, karar, ABD ekonomisinin zayıflamış olması nedeniyle verildi.

Kiyosaki, Amerikalı bir girişimci ve yazardır. Kendisi aynı zamanda bir emlak kralı ve değerli metallere yatırımcıdır. Ayrıca, Rich Dad firması ve Rich Global LLC’nin kurucusudur.

Kiyosaki, 16 Mayıs 2020 tarihinde bir tweet’te Bitcoin’i Gold ve Silver ile birlikte satın aldığından bahsetmişti. Satın aldığı sırada BTC fiyatı 9.800 dolardı. Bu doğrultuda, önümüzdeki yıllarda varlıkların fiyatı hakkında içgörüler sundu.

Aralık 2020’de, Bitcoin’e kurumsal girişe dayanarak, Kiyosaki, bir sonraki hedefin 50.000 dolar olduğu için 20.000 doların altındaki BTC’nin ideal olduğunu belirtiyor. Tweetine göre, BTC fiyatı bu yıl 50.000 doların üzerine fırladı.

Kiyosaki ve Jeff Wang Kripto Paralar Üzerine Bakış Açısı

Kiyosaki, Peter Schiff, Max Keizer ve diğer kripto büyük silahlar gibi gereksiz bir tartışmaya hazır olmadığını belirtti. Ancak kararının ana nedeni FED’in mevcut yetersizliği ve çökmekte olan ekonomi. Dahası, güvenli liman olan bu varlıklardan daha fazlasını almaya da hazır.

“Bu yüzden çok fazla altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğum için minnettarım ve tartışmaya girmiyorum. Peter Schiff her zaman altın ve gümüş hakkında tartışır ve Max Keiser da karşılık verir ve bence, ‘Siz neden bu kadar tartışıyorsunuz?’

Podcast’te Host Kiyosaki ve konuk Jeff Wang, kripto varlıkları ve blok zinciri teknolojisindeki paranın geleceğini tartıştı. Ayrıca, 2021’in yatırımcılara her zamankinden daha fazlasını sağlayacağından da bahsetti.

Dahası, Jeff Wang, salgının beklenmedik bir şekilde çok fazla para yarattığını açıkladı. Dahası, emlak ile birlikte kripto piyasası ve borsa yükseldi. Son olarak, “Dolara karşı bahis oynamak istiyorsanız, Bitcoin’e yatırım yapın. Teknolojiye bahse girmek istiyorsanız, Ethereum’a yatırım yapın ”

Kaynak: https://coinquora.com/rich-dad-poor-dad-author-explains-why-he-bought-bitcoin/

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Add a comment